Stránky foglarovec.cz mají nově od poloviny roku 2021 také videokanál Youtube. Najdete ho na odkazu: www.youtube.com

Nejde o profesionální kanál (na to by musel mít alespoň 1000 odběratelů), stejně jako u celých těchto stránek jde o čistě fandovský projekt. Videa vznikají nepravidelně, pokusím se alespoň 2-3 ročně vytvořit.

 

Aktuálně jsou publikována tato videa:

- Hoši od Bobří řeky

- Záhada hlavolamu

- Když duben přichází

- Mladý hlasatel

 

EDIT 27. 3. 2022: Mladý hlasatel je venku. Už to bohužel vyšlo delší a párkrát se mi tam povedlo říct nějaký nesmysl. Omlouvám se, nemám už sílu to upravit (pořád si stojím za tím, že to nechci v postprodukci stříhat, protože by to bylo násobně náročnější). Klidně to berte jako soutěž, kdo na to přijde a napiště zde do komentáře (pro ty, kteří na to nepřijdou). Nejvíc mě mrzí, že jsem zapomněl na zvláštní číslo IV. ročníku (připraveno bylo, ve scénáři bylo, ale přišel jsem na to až při nahrávání na YT a to už jsem měl vše schované). Tak třeba při nějaké jiné příležitosti...


Diskusní téma: Videogalerie

Datum: 16.05.2022

Vložil: PetrŠkrbel_rtepskr

Titulek: poděkování

Výborný nápad a super

—————

Datum: 15.01.2022

Vložil: MíR@

Titulek: Doplnění informací Duben

Měl bych opět drobné doplnění k novému videu o Dubnu. Vše je moc pěkně popsáno i vydedukováno. Ovšem budou tam drobné trhlinky k vázanému Dubnu. Nebyl ukázán přebal na vázané vydání. I ten existuje a je totožný s přebalem brože, jen je vzadu tužkou škrtnuta cena brože K 78.- a je dopsána tužkou větší cena 105- a slovo Váz. Knihu s chlapcem na deskách s tímto přebalem mám ve své sbírce a zdědil jsem jí po dědovi, který si ji sám, jako kluk v knihkupectví koupil. Nemám důvod této informaci nevěřit. Nátisky obálek mohl zrovna tak Foglar od Kobese dostat, ale jak by se takto upravená kniha dostala do knihkupectví? Každopádně se jedná opět o velmi limitovaně se vyskytující artefakt. Za léta sbírání jsem na další přebal, vysloveně patřící na knihu, nenarazil.
Díky Martine za další video příspěvek.

—————

Datum: 13.08.2021

Vložil: JTRoy

Titulek: Poděkování

Moc pěkné a skvělý nápad - moc jsem si to užil Martine - jsi šikovný a pracovitý Hoch - děkuji za provedení a těším se na další pokračování.

—————

Datum: 10.07.2021

Vložil: Pavel Šíma-Sokol

Titulek: Moc děkuji

Velmi pěkně udělané "povídaní" o neslavnější Jestřábově knížce. Celé video je podáno velmi srozumitelně a maximálně přehledně a pro sběratele se stane další pomůckou při kompletaci Jestřabova díla. Byl jsem nadšen a video jsem si užil. Děkuji Martinovi za perfektní práci a bude se moc těšit na pokračování. Pavel Šíma-Sokol

—————

Datum: 09.07.2021

Vložil: MíR@

Titulek: Doplnění informací

Video moc pěkné, určitě pokračovat. Měl bych dvě doplnění:
Slovíčko - desky - podle mě nebyly vydávány, aby si je mohly nechat děti svázat, ale spíš se kloním k variantě, že takto v kartonových deskách bylo několik kusů svázáno a distribuováno už od nakladatele, nenašel jsem nikde zmínku, že by si mohli lidi desky objednávat. Slovíčka svázaná pocházela přímo z redakce kde si je lidi koupili v celku.
Albatros - první vydání HOBŘ má rozdílný papír, tudíž se pozná podle tloušťky knihy /kniha je tenčí/; na úplně první vydání byl použitý jiný papír, který pak při dotisku změnili a používají u foglarovek doteď.
Díky Martine za Tvou práci!

—————

Datum: 09.07.2021

Vložil: M.

Titulek: Re: Doplnění informací

Díky Míro za zajímavé doplnění, pořád je co se učit. :-)

—————

Datum: 07.07.2021

Vložil: Mirek Hromádka

Titulek: první video přednáška pro sběratele

Je určitě přínosem mluvené slovo k jednotlivým vydáním. Pro začínající sběratele a nejen pro ně, tedy pro kohokoliv kdo se bude chtít seznámit podrobněji s dílem Jaroslava Foglara je tato forma prezentace výborným nápadem. Další přehledy by byly opravdu na místě.

—————

Datum: 07.07.2021

Vložil: Šachíno

Titulek: Poděkování za videogalerii

Jedním slovem "BOMBA" :-) Moc díky za vytvoření této sekce, nemá to chybu. Díky Martine a těším se na další pokračování.

—————