Kniha návštěv

Datum: 11.12.2018

Vložil: Agi

Titulek: přebaly

Zdravím. Už dlouho hledám možnost, jak sehnat kvalitně nascanové přebaly prvních foglarovek, zvláště těch z obesovské éry. Mám několik starších kobesovek, ale bohužel bez obalu.

Je tu někdo, kdo by je (třeba i za nějaký úplatek poskytl)? Na těchto stránkách jsou, ale ve velmi malém rozlišení. Co myslíte?

—————

Datum: 07.02.2019

Vložil: Pavel Zelenka

Titulek: Re: přebaly

ještě máš zájem o přebaly??
pavelbalu@atlas.cz

—————

Datum: 02.07.2017

Vložil: tasman

Titulek: Stránky Foglarovec

Náhodou jsem narazil na tyto stránky (z odkazu na Databázi spisovatelů) a klobouk dolů, jsou skvělé! Přečetl jsem si třeba článek o Boji o první místo a jen jsem valil oči, kolik věcí jsem vůbec nevěděl. Milí tvůrci stránek - díky, držím palce, děláte výbornou věc!

—————

Datum: 14.09.2016

Vložil: HONZA

Titulek: CENA

Nevíte,někdo prosím cenu 1.vydání ZÁHADA HLAVOLAMU,bez přebalu?nikde to nemůžu najít.

—————

Datum: 25.09.2016

Vložil: DAE

Titulek: Re: CENA

Častý dotaz, jednoduchá odpověď: Přesně tolik, kolik je za ni ochoten někdo dát. :o) Chápu, že to ale v ocenění moc nepomůže, byť je to jediná správná odpověď. Jinak se na takto položený dotaz ani odpovědět nedá. Záleží na variantě desek, stavu knihy, kdo ji ve sbírce má a nemá atd. Nic z toho v dotazu není. Cena tak může být od 0 (totální neprodejný salát) až po tisíce (vzácná nebo dokonce neznámá varianta v luxusním stavu). Do desítek tisíc to určitě nepůjde (to tak maximálně ještě s přebalem).

—————

Datum: 04.01.2017

Vložil: Stetinac

Titulek: Re: Re: CENA

Nesmysl!

—————

Datum: 20.11.2015

Vložil: Zekke

Titulek: Někdy se něco nevrátí.

Nejsem ortodoxní sběratel, ale přesro mám několik velice vzácných dokumentů. Knihy mám, tedy měl jsem kompletně všechny. Každou sice jen v jednom vydání, ale zato hodně od Jestřába podepsaných. Inu, napsal jsem měl..., yle již nemám. Někomu jsem půjčil brožovanou knížečku Boj o modřínový srub. Je také možné, že jsem ji vzal na tábor pro děti jako četbu. Zkrátka nevím, kam se poděla. Již ji sháním bezvýsledně delší dobu. Moc mě to mrzí a proto se obracím na vás, FOGLAROVCI. Nemáte ji někdo dvakrát? Kdyby se někde u někoho vyskytla dejte prosí vědět na adresu: Jaromír Prach Husova 412 Holýšov 34562, nebo mob. č. 774 670 162. Dobře zaplatím. Díky.

—————

Datum: 23.11.2015

Vložil: DAE

Titulek: Re: Někdy se něco nevrátí.

Ahoj, zrovna teď jednu vidím na Aukru: https://aukro.cz/show_item.php?item=5814204473&utm_source=muj-antikvariat&utm_medium=textlink :o)

—————

Datum: 31.08.2014

Vložil: Zekke

Titulek: Splněný sen.

To, že jsem si s Jestřábem dopisoval od roku 1966 až do jeho smrti, že jsem se s ním mnohokrát sešel a měl možnost stisknout jeho sametovou dlaň, že se mi podařilo, téměř po třiceti létech, pozvat Jestřába do Holýšova na krásnou besedu tak to považuji za štěstí. Po jeho smrti nastala určitá bezmoc. Stále jsem si říkal: "Už není nic. Žádný dopis, žádná setkání s ním, žádné telefony." Nic. Jen pročítání samizdatu, které jsme si s kamarádem udělali a prohlížení jeho knížek. Až před čtyřmi léty se to změnilo. Zúčastnil jsem se setkání SPJF ve Sluneční zátoce a já zjistil, že Jestřáb je stále mezi námi. Po čtvrté účasti na této akci jsem dostal takový bláznivý nápad. Snil jsem o uspořádání padesátého tábora našeho Volného národa v Jestřábově oblíbeném kraji. Začal jsem zjišťovat možnosti a dnes je to 13 dnů co jsme se s 37 junáky, skautkami, vlčaty a světluškami z tohoto tábora na tomto místě vrátili. Sice jsme obětovali Tee-pee stany a jehlánky za ubytování v tamější ubytovně, ale nikdo jsme nelitoval. Tábor to byl úžasný a Jestřábův duch tam byl s námi. Mně se tak splnil další sen, který byl s Jestřábem úzce spjat. Zekke

—————

Datum: 05.02.2014

Vložil: Hanka - Marmota

Titulek: 3. vydání Tábora smůly

Nejsem si jistá, jestli spojením "neupravené texty" nemyslíte náhodou naopak "upravené" - oproti jednomu z prvních vydání (nevím, které z nich máme, musela bych zajít do detailů), je text zmodernizovaný, mnohdy na úkor jeho komického vyznění.
Asi tam tedy budou i nějaké chyby, které můžete myslet tím "neupraveným" textem, ovšem po prvním přečtení, kdy jsem zjistila, že to není ta samá knížka, nad kterou jsem se celý život smála, jsem to už podruhé neotevřela...

—————