Kniha návštěv

Datum: 24.02.2023

Vložil: Pago

Titulek: Digitální Mladý hlasatel a Vpřed

Zdravím šťastné kamarády, kteří vlastní staré sešity MH nebo Vpřed. My méně šťastní bychom se do nich rádi podívali alespoň v digitální podobě, ale ani takovýto archiv veřejně dostupný neexistuje. Co kdybychom se spojili, majitelé sešitů s majiteli skenerů, a takový archiv pro milovníky J. Foglara vytvořili? Hlaste se s nápady a nabídkami na pavelma@centrum.cz nebo 732542418.

—————

Datum: 24.02.2023

Vložil: MartinI

Titulek: Re: Digitální Mladý hlasatel a Vpřed

Takový projekt existuje, viz https://www.detske-casopisy.cz/. Bohužel je neveřejný, ale má to důvod. Tím je autorské právo. To chrání dílo do 70 let po smrti autora a mnoho příspěvků v časopisech je tak stále ještě chráněno (pokud jejich autor nezemřel před rokem 1953).

—————

Datum: 21.09.2019

Vložil: Jiří

Titulek: ZÁHADA HLAVOLAMU

Dobrý den,
nedávno jsem sehnal první vydání ZÁHADY HLAVOLAMU. Myslil jsem, že v tomto vydání jsou komplet ilustrace od J. Fischera. Pak jsem zjistil, že u vydání z Mladého Hlasatele jsou ještě jiné kresby. Chci se zeptat, existuje vydání, kde jsou obsaženy všechny ilustrace k této knize ???
jirifil@email.cz

—————

Datum: 21.06.2022

Vložil: Milda

Titulek: Re: ZÁHADA HLAVOLAMU

Bohužel neexistuje. Doufal jsem, že to tak bude u sběratelského vydání od Albatrosu, leč doufal jsem marně :(

—————

Datum: 31.08.2019

Vložil: Jiří Jipa Procházka

Titulek: tričko Rychlé šípy

Chtěl byl koupit vkusné tričko Rychlých šípů, bohužel na trhu nic není. Nevíte, kde se dá koupit požadované na pořádného plantážníka ?
děkuji JiPa
jipa.j@seznam.cz

—————

Datum: 11.12.2018

Vložil: Agi

Titulek: přebaly

Zdravím. Už dlouho hledám možnost, jak sehnat kvalitně nascanové přebaly prvních foglarovek, zvláště těch z obesovské éry. Mám několik starších kobesovek, ale bohužel bez obalu.

Je tu někdo, kdo by je (třeba i za nějaký úplatek poskytl)? Na těchto stránkách jsou, ale ve velmi malém rozlišení. Co myslíte?

—————

Datum: 07.02.2019

Vložil: Pavel Zelenka

Titulek: Re: přebaly

ještě máš zájem o přebaly??
pavelbalu@atlas.cz

—————

Datum: 02.07.2017

Vložil: tasman

Titulek: Stránky Foglarovec

Náhodou jsem narazil na tyto stránky (z odkazu na Databázi spisovatelů) a klobouk dolů, jsou skvělé! Přečetl jsem si třeba článek o Boji o první místo a jen jsem valil oči, kolik věcí jsem vůbec nevěděl. Milí tvůrci stránek - díky, držím palce, děláte výbornou věc!

—————

Datum: 14.09.2016

Vložil: HONZA

Titulek: CENA

Nevíte,někdo prosím cenu 1.vydání ZÁHADA HLAVOLAMU,bez přebalu?nikde to nemůžu najít.

—————

Datum: 25.09.2016

Vložil: DAE

Titulek: Re: CENA

Častý dotaz, jednoduchá odpověď: Přesně tolik, kolik je za ni ochoten někdo dát. :o) Chápu, že to ale v ocenění moc nepomůže, byť je to jediná správná odpověď. Jinak se na takto položený dotaz ani odpovědět nedá. Záleží na variantě desek, stavu knihy, kdo ji ve sbírce má a nemá atd. Nic z toho v dotazu není. Cena tak může být od 0 (totální neprodejný salát) až po tisíce (vzácná nebo dokonce neznámá varianta v luxusním stavu). Do desítek tisíc to určitě nepůjde (to tak maximálně ještě s přebalem).

—————