Kniha návštěv

Datum: 23.11.2015

Vložil: DAE

Titulek: Re: Někdy se něco nevrátí.

Ahoj, zrovna teď jednu vidím na Aukru: https://aukro.cz/show_item.php?item=5814204473&utm_source=muj-antikvariat&utm_medium=textlink :o)

—————

Datum: 31.08.2014

Vložil: Zekke

Titulek: Splněný sen.

To, že jsem si s Jestřábem dopisoval od roku 1966 až do jeho smrti, že jsem se s ním mnohokrát sešel a měl možnost stisknout jeho sametovou dlaň, že se mi podařilo, téměř po třiceti létech, pozvat Jestřába do Holýšova na krásnou besedu tak to považuji za štěstí. Po jeho smrti nastala určitá bezmoc. Stále jsem si říkal: "Už není nic. Žádný dopis, žádná setkání s ním, žádné telefony." Nic. Jen pročítání samizdatu, které jsme si s kamarádem udělali a prohlížení jeho knížek. Až před čtyřmi léty se to změnilo. Zúčastnil jsem se setkání SPJF ve Sluneční zátoce a já zjistil, že Jestřáb je stále mezi námi. Po čtvrté účasti na této akci jsem dostal takový bláznivý nápad. Snil jsem o uspořádání padesátého tábora našeho Volného národa v Jestřábově oblíbeném kraji. Začal jsem zjišťovat možnosti a dnes je to 13 dnů co jsme se s 37 junáky, skautkami, vlčaty a světluškami z tohoto tábora na tomto místě vrátili. Sice jsme obětovali Tee-pee stany a jehlánky za ubytování v tamější ubytovně, ale nikdo jsme nelitoval. Tábor to byl úžasný a Jestřábův duch tam byl s námi. Mně se tak splnil další sen, který byl s Jestřábem úzce spjat. Zekke

—————

Datum: 05.02.2014

Vložil: Hanka - Marmota

Titulek: 3. vydání Tábora smůly

Nejsem si jistá, jestli spojením "neupravené texty" nemyslíte náhodou naopak "upravené" - oproti jednomu z prvních vydání (nevím, které z nich máme, musela bych zajít do detailů), je text zmodernizovaný, mnohdy na úkor jeho komického vyznění.
Asi tam tedy budou i nějaké chyby, které můžete myslet tím "neupraveným" textem, ovšem po prvním přečtení, kdy jsem zjistila, že to není ta samá knížka, nad kterou jsem se celý život smála, jsem to už podruhé neotevřela...

—————

Datum: 26.01.2014

Vložil: valda

Titulek: znovu po letech

Nedávno jsem dočetl knihu Jestřábův let (Příběh Jaroslava Foglara) od Lubomíra Kubíka která mě znovu po letech nastartovala k foglarománii :-)) . Díky tomu jsem začal na netu vyhladávat cokoli o daném tématu a našel odkaz sem. Chci všem co se na těchto stránkách podílejí svou činností poděkovat. Zároveň jestli můžu tak knihu Jestřábův let všem příznivcům Jaroslava Foglara doporučil. Valda z Prachatic

—————

Datum: 13.12.2013

Vložil: nightlybird

Titulek: K Záhadě hlavolamu

Chybička se vloudila - u vkládané verze do MH jsou správně uvedená čísla, ale chybně ročník.
Byl to 6. ročník v roce 1940 - 1941, šlo o poslední ukončený román v KMH, další už nebyl z důvodu zastavení časopisu dokončen.

—————

Datum: 16.12.2013

Vložil: Dae

Titulek: Re: K Záhadě hlavolamu

Diky za upozorneni, byla tam vubec nejaka divna verze s vice chybami. Uz je to opraveno. :-)

—————

Datum: 01.12.2013

Vložil: nightlybird

Titulek: Poděkování

Chtěl bych touto cestou poděkovat autorům webu, který velice hezky mapuje život a dílo Jestřába a snad to napomůže, aby jak on sám, tak ideály, které celý život propagoval nezůstaly skryty pro dorůstající generace.
Sám jsem z těchto stránek čerpal při kompletaci díla Jaroslava Foglara pro knižní web DatabázeKnih.cz a řadu informací jsem přebral.
Ještě jednou díky.

—————

Datum: 18.07.2013

Vložil: Krizmen

Titulek: Dotaz

Mohlo by zde být zveřejněno PDF všech čísel Sborníku nezávislých foglarovců? Spousta lidí by to určitě přivítalo.

—————

Datum: 13.08.2013

Vložil: DAE

Titulek: Re: Dotaz

Myslím, že toto není na pořadu dne, pořád se ještě dají sehnat tištěné varianty.

—————

Datum: 27.06.2013

Vložil: Jirka

Titulek: WOW

Ahoj, dobrej nápad udelat tyto stránky. Nasel sem jedny zajimave.... www.ikhos.org

—————