Kniha návštěv

Datum: 30.05.2013

Vložil: Zekke

Titulek: Hola, Sluneční zátoka volá !

Tak kolik nás letos přijede do SZ na setkání přátel Jaroslava Foglara-Jestřába? Nenechte se, prosím, odradit počasím a pojďme na to.
SPJF musí vidět, že Jestřáb má stále hodně obdivovatelů a přívrženců. Buďte pozdraveni a ahoj ve Sluneční zátoce. Zekke z Holýšova.

—————

Datum: 25.08.2012

Vložil: Zekke

Titulek: Miloval Jestřáb Jahody ?

Přivezl jsem si ze Sluneční zátoky pěkný kámen a ten jsem si zasadil na zahradě jako památníček pro J.F. Nalepil jsem epoxidem na něj různé odznaky vztahující se k jeho osobě.
Je to hezké a spokojené zákoutíčko.
Po roce vyrostl u pomníčku,sám od sebe,krásný trs lesních,červených jahod.

—————

Datum: 16.08.2012

Vložil: Zekke

Titulek: Jestřábovi jsem vděčný.

S Rychlými šípy jsem se potkal, když mi bylo 5 let. Tehdy jsem se do nich beznadějně zamiloval.Pak přicházely další a další foglarovky a já věděl, že musím v životě prožít něco podobného. A to se mi myslím docela podařilo. V roce 1956 založil můj bratr klub Družiny lišek, jehož jsem se stal členem. Tento klub s obměnami členstva pracoval až do roku 1965. A tehdy jsem založil oddíl Volný národ, který funguje dodnes. Oddílem již prošlo na 450 dětí. Letos jsme se vrátili z 48 oddílového tábora. (Já jsem tábořil zatím 39 krát). V současnosti vedu smečku vlčat při V.N. a ač mi bude za několik dnů 65 roků, nehodlám se této činnosti vzdát. V oddíle jsem prožil jedny z nejkrásnějších chvil ve svém životě a k tomu mi ukázal cestu právě ON, Jaroslav Foglar. Zrovna jsme se ženou dočetli Dvojkařské POMALOGA z let 1942-3, a žasli jsme nad FOGLAROVSKOU precizností a výchovnými metodami. I kdyby bylo u Jestřába shledáno na 100 záporů jistě je vyváží miliony kladů. Jestřábovi jsem vděčný, že mi ukázal. Za to mu budu do smrti vděčný tak,jako mnoho dalších.

—————

Datum: 26.07.2012

Vložil: Zekke

Titulek: Úžasné

Dnes, 26.7.2012 ,jsem se náhodně dostal na tyto stánky a byl jsem z toho paf. Je to nádhera, co nádhera, je to úžasné a zase hodně nového k Jestřábovi. Např. fotogalerie a pod. Mám zase co sledovat. Vlastně díky Řešetlákovi jsem tu. A díky i všem kdož se na těchto stránkách podílíte. Zekke.

—————

Datum: 12.06.2012

Vložil: Jana

Titulek: Pochvala

Tyhle stránky jsou fakt pěkné. Přehledné, jasné, najdu zde vše, co potřebuji. Autorovi (autorům) patří velká pochvala. :D J.

—————

Datum: 04.06.2012

Vložil: sládek-camp Lišák-Protivín

Titulek: Pozvánka

AHOJ-Pokud někdo pojede či bude v okolí
jihočeského Protivína-zajděte se podívat do zdejčího info centra-Kaplanka-kde je
instalovaná výstavka ku 1O5 výročí nar-
J.Foglara. Jestřáb zde měl kdysi besedu.
AHOJ - PETE - PROTIVÍN

—————

Datum: 21.02.2012

Vložil: Petr Vaněček

Titulek: Slova díků

Chci tímo vyjádřit velké poděkování za tyto stránky a přeji mnoho čtenářů nám všem.

—————

Datum: 09.02.2012

Vložil: Johny8x

Titulek: Stránky

Zdravím všechny foglarovce. Náhodou jsem narazil na tuto stránku a nezbývá mi nic jiného, než jí pochválit. Něco takového jsem na internetu hledal, přehled vydání foglarovek. Díky moc za tyhle stránky. Johny8x.

—————

Datum: 09.02.2012

Vložil: DAE

Titulek: Re: Stránky

Díky, budem určitě ještě doplňovat, práce je na tom ještě dost. Ale narozdíl od tisštěných verzí můžeme reagovat i na nové objevy. :o)

—————

Datum: 08.02.2012

Vložil: Krizmen

Titulek: Roztříštěnost

Pokud se podíváme do foglarovské historie, zjistíme, že rozdrobenost existovala prakticky v kterémkoliv jeho okamžiku. Mohla za to (možná nechtěně) sama osoba našeho oblíbeného spisovatele. Podle mě je tato heteregenita do určité míry přínosem. Na jednu věc existuje díky tomu více názorů. Na druhé straně ovšem vznikají mezi lidmi rozpory. Jak z toho ven? Vzdal jsem to, čekal jsem, že spory Foglarovci utlumí v roce 2007 ve jménu popularizace a odkazu Jaroslava Foglara. Nestalo se tak a zdá se, že se tak bohužel asi nestane.

—————