Kniha návštěv

Datum: 09.02.2012

Vložil: DAE

Titulek: Re: Stránky

Díky, budem určitě ještě doplňovat, práce je na tom ještě dost. Ale narozdíl od tisštěných verzí můžeme reagovat i na nové objevy. :o)

—————

Datum: 08.02.2012

Vložil: Krizmen

Titulek: Roztříštěnost

Pokud se podíváme do foglarovské historie, zjistíme, že rozdrobenost existovala prakticky v kterémkoliv jeho okamžiku. Mohla za to (možná nechtěně) sama osoba našeho oblíbeného spisovatele. Podle mě je tato heteregenita do určité míry přínosem. Na jednu věc existuje díky tomu více názorů. Na druhé straně ovšem vznikají mezi lidmi rozpory. Jak z toho ven? Vzdal jsem to, čekal jsem, že spory Foglarovci utlumí v roce 2007 ve jménu popularizace a odkazu Jaroslava Foglara. Nestalo se tak a zdá se, že se tak bohužel asi nestane.

—————

Datum: 14.08.2012

Vložil: zekke

Titulek: Re: Roztříštěnost

O jakou rozdrobenost vlastně může jít ? Budto uznávám osobnost Jestřába, jeho život a dílo a jsem Foglarovec, nebo neuznávám a pak jím nemohu být. Může existovat ještě jedena skupina (a zřejmě existuje), která se nimrá detailně ve Foglarově životě a hledá jakési důkazy o tom, že to nebylo všechno tak dokonalé. Neznám důvot proč tak činí, ale budiž jim přáno. Já jsem poznal Jestřába v roce 1965, mám od něj dosti dopisů, několikrát jsem se s ním sešel, navštěvoval jsem ho v nemocnici a dokonce byl u nás v Holýšově na besedě. Vždy jsem si ho vážil a vážit budu jako člověka slušného,kamarádského a obětavého. Proto si myslím, že není nutné vyhledávat jakési senzace a chybyčky, které jistě i on ve svém životě poznal. Berme ho jako osobnost. Budˇ ho mám rád nebo nikoliv. A jsou-li nějaké spory a existujeli nějaká roztříštěnost, pak je načase dát se dohromady. Jestřáb by měl určitě radost.

—————

Datum: 07.02.2012

Vložil: dysy

Titulek: nové stránky

Přeji novému foglarovskemu webu hodně návštěvníků a co nejobjektivnější obsah, bez zaujatých poznámek a osobních nevyřešených komplexů. Opravdu nám chybí stránky o Jaroslavu Foglarovi a o čemkoli, co s panem Foglarem souvisí. Jsem přesvědčen, že parazitujících stránek, tvářících se foglarovsky, je dost. Stejně jako rozdrobeně dnes vystupují foglarovci ve svých separatních skupinkach. Ta krásná jednota a pokora se někam vytratila a ustoupila pocitu vlastní důležitosti, nadutosti pýchou, sebejisté nesoudnosti. Pan Jaroslav Foglar si jistě zaslouží seriozní a odpovídající stránky s informacemi o něm, o pořadání akcí, o dění kolem a podobné tématické informace.

Uvítáme rádi takové stránky, které budou navíc dovedně utříděny a nebudou připomínat staveniště, na němž je člověk dezorientovaný a neobratně se pídí po informacích. Proto nám - návštěvníkům - přeji foglarovsky pečlivého správce, důsledného v informování svých čtenářů a obětavě zaujatého správnou věcí. Takové stránky si své návštěvníky jistě najdou.

Hodně úspěchů přeji a rozvážný přístup...

—————

Datum: 15.11.2010

Vložil: Lukáš

Titulek: Poděkování

Děkuji autorovi těchto stránek a dalším, kteří zde přispěli za pěkné a přehledné uspořádání knih a přeji mnoho úspěchů k dalšímu vylepšování těchto stránek!

—————