Ročenky

Počínaje rokem 2021 se snažím pokrýt foglarovské dění v ročenkách. Zatím tedy existují ročenky 2021 a 2022.
 
Co se snažím monitorovat do ročenek a proč?
- Kompletní tvorbu Skautské nadace JF, coby držitele autorských práv.
- Foglarovskou tvorbu, na kterou Skautská nadace udělila licenci. Sem patří Albatros, Albi, ale třeba i Petr Rýgr nebo jednorázové projekty.
- Foglarovskou tvorbu SPJF.
- Související literaturu, která se z většiny zabývá dílem Jaroslava Foglara nebo významně používá jeho prvky - nezávisle na tom, zda jde o plošně prodávanou tvorbu nebo malonákladovky.
- Některé speciální počiny, které většinou vychází sice malonákladově, ale jsou natolik povedené, že si zaznamenání zasluhují.
 
Proč i malonákladovky? Sám bych byl moc rád, kdyby je někdo dříve monitoroval, ale systematicky se to nedělo. Člověk pak naráží na zajímavé projekty, o kterých se všeobecně nic neví a to je škoda.
 
EDIT 1. 4. 2023: Dnes jsem rozeslal registrovaným zájemcům odkaz na objednávku Ročenky 2022. Vyjde v 1. dubnovém týdnu 2023 a rozesílat ji budu postupně po Velikonocích. Stojí 110 Kč a bude o 6 stran obsáhlejší než Ročenka 2021 (ta měla 30 stran). Pokud máte o Ročenku zájem, ale nejste registrovaným zájemcem o výtvory z Foglarovec.cz, pak mi napište na izera@seznam.cz. Náklad je 170 ks.
 
EDIT 12. 4. 2023: Aktuálně je rezervováno 162 výtisků. Zbývající náklad bych rád nechal pro registrované zájemce, kteří se jen opozdili, proto bohužel příjem objednávek tímto ukončuji. Pokud chcete mít příště jistotu, doporučuju vyplnit registraci na této stránce (dole). Týká se i Ročenek. Je to nezávazné, ale dostanete přednostně informaci k nabídce a já podle počtu registrovaných stanovuji náklad (dávám cca o 20 víc, než mám registrací). Dnes odešla první větší zásilka cca 65 ks. Prosím o trpělivost, zásilek je celkem hodně a nejsem e-shop. Další budou brzy následovat, většina by měla být rozeslána nejpozději začátkem příštího týdne.
 
EDIT 20.4. 2023: Jak jsem slíbil, všechny objednané Ročenky s dodáním poštou jsou odeslané. Pokud ji tedy ještě nemáte, možná ji pošta nechala na pobočce. Klidně se ozvěte a dohledám podací číslo. Ročenky s předáním osobně předám dle domluvy. Díky všem za zájem!
 
Pro představu, jak obsah vypadá přikládám několik obrázků:
 
 
 

Sešity a jejich dostupnost

  • Ročenka 2021: Sešit vyšel v nákladu 150 ks a dostalo se na všechny, kteří se mi ozvali cca během 1,5 měsíce od vydání 12.3.2022. Náklad je rozebrán.
  • Ročenka 2022: Sešit vyšel v 1. dubnovém týdnu 2023 v nákladu 170 ks. Náklad je rozebrán.