Tajemství Strže strachu

EDIT 28. 6. 2024: Nabídku prodeje tímto už musím zastavit.
 
EDIT 12. 6. 2024: Z oddílu se uvolnilo dalších cca 15 ks. Kdo má tedy ještě zájem, napište mi na izera@seznam.cz. Platí do odvolání zde.
 
EDIT 19. 5. 2024: Aktuálně už žádné volné knihy nemám, ale je možné že se ještě nějaké uvolní z oddílu. Nejsem to nyní ale schopen garantovat a mohu už jen zájemce dopsat na seznam, na který případně další volné knihy nabídnu.
 
EDIT 25. 4. 2024: Grifin uvolnil část neprodaného nákladu rezervovaného původně pro oddíl, objednávky po 2. křtu jsou vyřízeny a cca 15 dalších zájemců tak ještě mohu uspokojit. Napište případně na izera@seznam.cz, budu to brát postupně, jak kdo napíše...
 
EDIT 19. 4. 2024: Zítra proběhne 2. křest ve Štramberku, kde bude cca 15 knih v prodeji. Po křtu bude uvolněno do prodeje ještě dalších cca 30 ks (zbytek po prodeji v oddíle a co se nestihlo nabídnout). Budeme tak schopni uspokojit určitě cca ještě 50 zájemců, což by mělo být dost.
 
EDIT 10. 4. 2024: 6.4. Proběhl křest v Olomouci, chystá se štramberský křest na 20.4. Zbytek předobjednávek odchází DNES, od zítra už by tedy mělo probíhat doručování k těm šťastnějším, do konce týdne snad u všech.
 
EDIT 5. 4. 2024: KNIHA AŽ DNES DORAZILA DO OLOMOUCE (plus pod obrázky info ke křtu)
 
Červený knír ji bude mít v úterý 9.4. (a následně začne s distribucí).
 
Vše je naštěstí v pořádku, až na to, že lidskou chybou v tiskárně došlo k záměně hlavního a alternativního přebalu (ten vznikl pro dárkovou vazbu). Oba tak byly finálně připravené a jsou v pořádku, jen byl v propagaci použit ten, který vám nakonec na knize nepřijde. Omlouvám se, vracet do tiskárny to nebudu (došlo by k minimálně dalšímu týdennímu zpoždění) a beru to jako ruku osudu. Já sám jsem v souladu s oběma verzemi přebalů a právě proto, že i z průzkumů vycházely obě nejlíp, dotáhli jsme graficky k tisku dva. Snad mě neukamenujete. Kdyby s touto okolností měl někdo zásadní problém, prosím ozvěte se a domluvíme náhradní řešení (včetně možnosti storna objednávky). Přebal tedy vypadá takto:
 
Info ke křtům:
Menší komornější proběhne zítra v Olomouci, nahlášení účastníci již mají instrukce. Všechny bych ale rád pozval na hlavní velký křest ve Štramberku, kde bude více prostoru, viz:
 
 
EDIT 27.3. - STAV TISKU
Tisk se trochu zdržel a vypadá to, že knihy budou distribuovány z tiskárny až 3.4. Následně je tedy možné s drobným odstupem očekávat dodávku předobjednávky a nabídku zbytku nákladu. Díky za pochopení.
 
EDIT 17. 3. - INFORMACE KE KŘTŮM
 
Křty se uskuteční dva:
1) V Olomouci - 6. 4. 2024 od 13:30
Potřeboval bych zde udržet info, kolik lidí dorazí, proto záměrně neuvádím místo a zájemci mi prosím napište na  izera@seznam.cz . Pošlu info. Kapacita prostoru je omezená, nepředpokládáme zde velkou účast (obvykle bývá cca 20-30 lidí).
 
2) Ve Štramberku - 20. 4. 2024 odpoledne (čas upřesním, pravděpodobně 13:00)
Zde je kapacita výrazně vyšší, není třeba se hlásit dopředu.
 
-------------------------------------------
 
 
Počínaje 28. 2. 2024 byla otevřena možnost PŘEDOBJEDNÁVKY nové Grifinovy knihy Tajemství Strže strachu, nicméně vyčleněných 250 ks bylo již rezervováno. Další náklad bude dostupný až po doručení knihy z tiskárny na přelomu března a dubna.
 

O co jde?

Na začátku 70. let sepsal Grifin román Můj první skautský rok ze skautského prostředí konce 60. let. Na začátku 90. let na něj pak navázel druhým románem Můj druhý skautský rok. Oba vyšly jen v oddílovém prostředí TROJKY v minimálním nákladu. Nyní tak po mnoha letech vychází vůbec poprvé knižně pod souborným názvem Tajemství Strže strachu.
 
 

O čem kniha pojednává?

Dva nerozluční kamarádi Jirka a Flint zoufale touží po prožití jakéhokoliv vzrušujícího dobrodružství. Pouhé shlédnutí dobrodružných filmů v místním kině jejich touhu nedokáže ukojit. Když už si myslí, že v jejich městě se nedá nic dobrodružného prožít, nastává 21. srpen 1968 – obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy, iniciované Sovětským svazem. Mezi stovkami vylepených protestujících letáků proti okupaci, najdou v jedné zapadlé uličce ve staré části města náborový letáček do nově vznikajícího skautského oddílu. Výzvy uposlechnou a od tohoto okamžiku se stávají účastníky velkého dobrodružství, o kterém předtím jen snili. Vydrželo to ale jen dva roky a Junák byl z politických důvodů opět, už po třetí ve své historii, zakázán.
 

Jak kniha vypadá?

Pokud máte od Grifina Třetí vzkříšení Junáka (mimochodem jde stále koupit na https://olomouc.skauting.cz/kniha/) nebo Stopu vedoucí do Stínadel, tak tato nová kniha vychází ve stejném provedení. Tzn. s těmito parametry:
- celoplátěná šitá vazba (zelené plátno) s kulatým hřbetem a ražbou
- papírový přebal
- více než 430 stran
 

Kdo knihu ilustroval?

Ilustrací v knize se skvěle chopil Dan Růžička, obálku namaloval tradičně Petr Modlitba.
 

Kde a za kolik se dá kniha pořídit?

Předobjednávky (250 ks) byly k dispozici přes antikvariát Červený knír. Ty už jsou v tuto chvíli rozebrané. O prodeji zbytku nákladu budeme informovat po naskladnění knihy z tiskárny (k prodeji bude ještě cca 100 výtisků). Zbylých 250 výtisků je určeno pro bývalé členy TROJKY k 60. výročí oddílu, vědecké knihovny a autorské výtisky.
 
Cena knihy v předobjednávce i pozdějším prodeji je 399 Kč. Nízká cena je umožněna více faktory, jednak Grifin poskytl knihu bez nároku na jakýkoli honorář, ale i další připravovali knihu buď za neobvykle nízký honorář nebo zcela zdarma. Grifin navíc získal na vydání knihy sponzorský dar. Obcházíme i knihkupecký trh, tudíž i zde se hodně ušetří.
 
Náklad knihy je 600 ks, což je zhruba počet prodaných výtisků Třetího vzkříšení Junáka za období 2 let. Knihu nepůjde koupit v běžných knihkupectvích.
 

Budou křty knihy?

Ano, zatím počítáme s 1. křtem v Olomouci 6.4.2024, druhý by pak měl být ve Štramberku 20.4.2024. Podrobnosti ještě budou zveřejněny.